0

گزارش بورس امروز شنبه ۱۱ مرداد ۹۹/ سبزپوشی بازار در نیمه اول/ رشد ۵۰ هزار واحدی شاخص کل در نیمه دوم بازار

  • کد خبر : 56083
  • ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۴

شاخص کل بورس در روز چهارشنبه مورخه ۸ مردادماه ۱۳۹۹ در نهایت با کاهش ۳۶۸۷۶ واحدی بر روی کانال یک میلیون و ۹۰۴ هزار و ۳۱۵ واحدی آرام گرفت. امروز شنبه مورخه ۱۱ مردادماه ۱۳۹۹ با گزارش لحظه به لحظه از تالار شیشه ای سعادت آباد با ما همراه باشید.

شاخص کل بورس در روز چهارشنبه مورخه ۸ مردادماه ۱۳۹۹ در نهایت با کاهش ۳۶۸۷۶ واحدی بر روی کانال یک میلیون و ۹۰۴ هزار و ۳۱۵ واحدی آرام گرفت. امروز شنبه مورخه ۱۱ مردادماه ۱۳۹۹ با گزارش لحظه به لحظه از تالار شیشه ای سعادت آباد با ما همراه باشید.

به گزارش بورس تابناک، امروز مورخه ۸ مردادماه سال جاری در پیش گشایش بازار از ۶۴۳ نماد حدود ۲۸۴ نماد با صف خرید و حدود ۵۳ نماد نیز با صف فروش رو به رو بودند. در مقایسه با پیش گشایش روز چهارشنبه تعداد نمادها با صف خرید افزایش چشمگیری یافته اند اما تعداد نمادها با صف فروش تقریبا بدون تغییر بودند.

گزارش بورس امروز شنبه 11 مرداد ۹۹

چند خبر در ۲۴ ساعت گذشته که می تواند برای بورس بازان مهم باشد

– فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد گفت: نقدینگی وارد شده به بازار سرمایه را حفظ می کنیم. وی همچنین از راه‌اندازی بورس املاک و مستغلات و امتیازات با سرمایه اولیه پنج هزار میلیارد تومان خبر داد.

رهبر انقلاب طی سخنانی فرمودند: نقدینگی را باید به سمت تولید هدایت کنیم. کارشناسان می گویند این امر می شود. پیشنهاد شده کارگروه ویژه ای تشکیل شود و موانع رفع تولید را شناسایی و رفع کند. همه با هم باید در این زمینه همکاری کنند: اصلاح ساختار بودجه، ارتقا نظام سرمایه گذاری، اصلاح نظام بانکی و بهبود فضای کسب و کار.

– به دلیل تعطیلی‌هایی که به منظور کنترل شیوع ویروس کرونا در آمریکا اعمال شد، تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماهه دوم سال جاری به منفی ۳۲.۹درصد سقوط کرد که چهار برابر بدتر از میزان کاهش آن در دوران رکود اقتصادی بزرگ است.

– مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در صفحه توئیتر خود نوشت:در راستای تشدید فشار‌ها بر روی ایران دامنه تحریم‌های فلزات این کشور را گسترش دادم، هم اکنون هر گونه انتقال آگاهانه ۲۲ فلز ممنوعه به ایران می‌تواند موجب تحریم کشور شود.

– بانک جهانی از طریق سازمان بهداشت جهانی ۵۰ میلیون دلار وام به ایران پرداخت کرد. موافقت با پرداخت این وام در خرداد ماه امسال اخذ شده بود.

گزارش نیمه اول بازار: (ساعت ۹ تا ۱۰:۴۵)

گزارش شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، در نیمه اول بازار در روز جاری بیشتر شاخص‌های بورس با افزایش مواجه بودند. شاخص کل با ۴۲۶۱۶ واحد افزایش معادل ۲٫۲۴ درصد به یک میلیون و ۹۴۶ هزار و ۹۴۱ واحد، شاخص‌ قیمت وزنی – ارزشی با ۱۱۲۰۸ واحد افزایش معادل ۲٫۲۴ درصد به ۵۱۲ هزار و ۳۴ واحد، شاخص کل هم وزن با ۸۴۸۰ واحد افزایش معادل ۱٫۶۷ درصد به ۵۱۵ هزار و ۶۷۱ واحد، شاخص قیمت هم وزن با ۵۵۶۸ واحد افزایش معادل ۱٫۶۷ درصد به ۳۳۸ هزار و ۵۶۴ واحد، شاخص آزاد شناور با ۵۲۸۰۸ واحد معادل ۲٫۱۴ درصد به دو میلیون و ۵۱۹ هزار و ۵۷۷ واحد، شاخص بازار اول با ۲۸۶۲۱ واحد معادل ۲٫۰۴ درصد به یک میلیون و ۴۳۲ هزار و ۴۵۵ واحد و شاخص بازار دوم با ۹۶۴۶۴ واحد معادل ۲٫۵۴ درصد به ۳ میلیون و ۸۹۸ هزار و ۴۸۹ واحد رسید.

ارزش و حجم معاملات

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای نیمه اول امروز بورس، در یک میلیون و ۲۱ هزار نوبت معاملاتی، ۵ هزار میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۹۰ هزار و ۷۲۰ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

نمادهای تاثیرگذار

۷ نماد تاثیرگذار بر شاخص کل بورس در نیمه اول بازار در روز جاری عبارت بودند از: فولاد، فارس، فملی، شتران، وغدیر، تاپیکو و وامید.

تعداد صف های خرید و فروش

در نیمه اول بازار امروز از ۶۴۳ نماد حاضر، ۳۰۲ نماد در صف خرید و ۲۶ نماد در صف فروش بودند.

برترین عرضه و تقاضا

۷ نماد با برترین تقاضا در بورس در نیمه اول بازار امروز: ونیکی، وبانک، پترول، آبادا، فاراک، شتران و کسعدی.

۷ نماد با برترین عرضه در بورس در نیمه اول بازار امروز: انرژی ۱، ثاخت، فملی، ونفت، ثاختح، غدام و وتوصا.

بیشترین و کمترین قیمت

۷ نماد با بیشترین قیمت در بورس در نیمه اول بازار امروز: چدن، کچاد، وغدیر، وملی، قصفها، وآذر و خپارس.

۷ نماد با کمترین قیمت در بورس در نیمه اول بازار امروز:  خگستر، وبصادر، وتوصا، خمحرکه، خفنر، سخزر و دلر. 

نقشه بازار در نیمه اول

(برای دیدن تصویر بزرگتر بر روی نقشه کلیک کنید)

گزارش بورس امروز شنبه 11 مرداد 99/ سبزپوشی بازار در نیمه اول

گزارش نیمه دوم بازار: (ساعت ۱۰:۴۵ تا ۱۲:۳۰)

گزارش شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، در نیمه دوم بازار در روز جاری بیشتر شاخص‌های بورس با افزایش مواجه بودند. شاخص کل با ۵۰۴۸۷ واحد افزایش معادل ۲٫۶۵ درصد به یک میلیون و ۹۵۴ هزار و ۸۱۱ واحد، شاخص‌ قیمت وزنی – ارزشی با ۱۳۲۷۷ واحد افزایش معادل ۲٫۶۵ درصد به ۵۱۴ هزار و ۱۰۴ واحد، شاخص کل هم وزن با ۱۰۵۷۳ واحد افزایش معادل ۲٫۰۸ درصد به ۵۱۷ هزار و ۷۶۴ واحد، شاخص قیمت هم وزن با ۶۹۴۲ واحد افزایش معادل ۲٫۰۸ درصد به ۳۳۹ هزار و ۹۳۸ واحد، شاخص آزاد شناور با ۶۲۹۶۶ واحد معادل ۲٫۵۵ درصد به دو میلیون و ۵۲۹ هزار و ۷۳۶ واحد، شاخص بازار اول با ۳۴۲۲۲ واحد معادل ۲٫۴۴ درصد به یک میلیون و ۴۳۸ هزار و ۵۶ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۱۲۹۹۲ واحد معادل ۲٫۹۷ درصد به ۳ میلیون و ۹۱۵ هزار و ۱۵ واحد رسید.

ارزش و حجم معاملات

به این ترتیب، در نیمه دوم داد و ستدهای امروز بورس، در یک میلیون و ۹۱۴ هزار نوبت معاملاتی، ۹ هزار و ۳۱ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۶۳ هزار و ۱۱۱ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

نمادهای تاثیرگذار

۷ نماد تاثیرگذار بر شاخص کل بورس در نیمه دوم بازار در روز جاری عبارت بودند از: فولاد، فارس، فملی، شپنا، شتران، تاپیکو و کگل.

تعداد صف های خرید و فروش

در نیمه دوم بازار امروز از ۶۴۳ نماد حاضر، ۳۱۰ نماد در صف خرید و ۴۱ نماد در صف فروش بودند.

برترین عرضه و تقاضا

۷ نماد با برترین تقاضا در بورس در نیمه دوم بازار امروز: ونیکی، وبانک، پترول، آبادا، فاراک، کسعدی و فولاد.

۷ نماد با برترین عرضه در بورس در پایان بازار امروز: وبصادر، انرژی ۱، شبندر، کدماح، غزر۴، وتوصا و غدام.

بیشترین و کمترین قیمت

۷ نماد با بیشترین افزایش قیمت در بورس در پایان بازار امروز: کسرا، تکمبا، کچاد، وغدیر، چدن، وملی و قصفها.

۷ نماد با بیشترین کاهش قیمت در بورس در پایان بازار امروز: فلامی، وتوصا، خلنت، شفن، پلاسک، خفنر و خمحرکه. 

نقشه بازار در نیمه دوم

(برای دیدن تصویر بزرگتر بر روی نقشه کلیک کنید)

گزارش بورس امروز شنبه 11 مرداد 99/ سبزپوشی بازار در نیمه اول/ رشد 50 هزار واحدی شاخص کل در نیمه دوم بازار

این خبر در ساعات بازار در حال تکمیل می باشد…

چنانچه متن خبر و یا تصاویر مطلب را بصورت کامل مشاهده نکردید، روی «لینک منبع» کلیک کنید تا به صفحه مطلب هدایت شوید.
منبع خبر، «تابناک» می باشد و جستجوگر هوشمند «روزنامچه» در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد خبر را همراه با ذکر موضوع به شماره ۰۹۱۹۹۶۹۸۴۸۸ پیامک بفرمایید. با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه این وب سایت مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
لینک کوتاه : https://rooznamche.com/?p=56083

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

فهرست دسته بندی ها
بر چسب های مهم